25. 3. Marián

Zítra: Emanuel

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace o předpokládaném uzavření pobočky České pošty ve Valkeřicích - desinformace

Informace o předpokládaném uzavření pobočky České pošty ve Valkeřicích - desinformaceVážení spoluobčané,

považujeme za rozumné uvést na pravou míru nepravdivé informace týkající se provozování a uzavření pobočky České pošty ve Valkeřicích.

  • Obec Valkeřice, její starosta ani zastupitelé nikdy nebyli postaveni před rozhodnutí o zachování pobočky České pošty. Respektive nemohli vyslovit své stanovisko formou :"Trváme na zachování provozu naší pobočky."
  • Rozhodnutí o ukončení provozu některých poboček České pošty je svébytným rozhodnutím této státní organizace a je součástí její strategie do roku 2025.
  • Zástupci České pošty v minulosti několikrát kontaktovali představitele obce ohledně následujících návrhů :
  • Zajistěte provoz pro doručování zásilek vlastními prostředky a na vlastní náklad.
  • Odkupte nemovitost ve vlastnictví České pošty a provozujte pobočku v této nemovitosti. Případně zajistěte vlastní prostory a provozujte činnost na vlastní náklad v těchto prostorách formou "Franšízi." Česká pošta pak přispěje na plat franšízanta cca 10 tisíci korunami.

Obec Valkeřice ani její představitelé nerozhodují o tom , zda pobočka bude nebo nebude uzavřena. Zároveň však obec ani její představitelé nebudou souhlasit s úhradou nákladů na provozování pobočky České pošty a tedy dalším zatížením obecního rozpočtu.


Počasí

Sobota Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 13/9 °C
Neděle Zataženo 13/7 °C
Pondělí Oblačno 7/1 °C
Úterý Zataženo 5/-1 °C